XVIII Giełda Agroturystyczna w Krakowie

W programie była prezentacja oferty agroturystycznej, pokazy kulinarne połączone z degustacją potraw, wystawy rękodzieła ludowego, występy zespołów folklorystycznych, wystawa zwierząt gospodarskich, liczne konkursy, prezentacja Ogólnopolskiej Sieci Zagród Edukacyjnych wraz z warsztatami.

 

Wystawcy reprezentowali różne regiony Małopolski oraz pozostałych województw. Polska Federacja Turystyki Wiejskiej "Gospodarstwa Gościnne" kusiła bogatą efertą turystyki wiejskiej i agroturystyki z obszaru 32 stowarzyszeń agroturystycznych całego kraju. 

 

 

 

 

 

 

Góralskie Stowarzyszenie Agroturystyczne reprezentowali Antonina Błachut, Barbara Mikołajewicz, Marian Topolski. Prezentowano ulotki z ofertą turystyczną poszczególnych Kół Terenowych Stowarzyszenia ; Czorsztyn, Krościenko n.D., Bukowina Tatrz., Poronin, Łapsze Niżne, Jabłonka, oraz pozostałe materiały z wymienionych gmin; mapy tematyczne, płyty CD oraz foldery z atrakcjami turstycznymi regionu.


 

 

 

 

Góralskie Stowarzyszenie Agroturystyczne zapraszało również na stoiska pod nazwą :Małopolska Regionem Ziół". To projekt który realizowany był od 2014 roku na obszarze Małopolski, finansowany z Funduszu Szwajcarskiego. W ofercie były sadzonki ziół, chleby ziołowe, ziołowe sery kozie, pesto i tarta z pokrzywy, soki owocowo-pokrzywowe, syrop z pędów sosny i inne. Syrop zresztą uzyskał wuróżnienie - dyplom mistrz "Agroturystycznego stołu" za doskonały smak w kategorii desery i napoje.

 

 

 

W ramach stoiska pt. "Małopolska Regionem Ziół" dr Piotr Kozera wraz z małżonką zaprezentowali ciekawy pokaz otrzymywania ekstraktów ziołowych, olejków eterycznych z owoców cytrusowych, sporządzania lodów z syropu sosnowego, oraz liczne atrakcje dla dzieci. Było więc m.in. działo powietrzne, napełnianie baloników bez użycia ust, lewitujące piłeczki, wybuch piany i szereg innych. Stoisko cieszyło się niezwyklym zainteresowaniem z uwagi na profesjonalne prowadzenie warsztatów zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. 

 

 

 

 

 


Projekt pn. Modernizacja oraz wyposażenie punktu Informacji Turystycznej w Czorsztynie
współfinansowany jest w ramach Działania osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego
Na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich z zakresu ,,Małego Projektu”
Zrealizowany dzięki wdrażaniu Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Gorce-Pieniny”
Instytucja zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich Na lata 2007-2013 Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Strona główna | Informacje | Atrakcje turystyczne | Przyroda | Galeria | Willa Jasna | Kontakt

Copyright © Biuro Obsługi Turystycznej Czorsztyn - czorsztyn.com.pl
Created by DoubleDot